Tolia ZeytinyağıErken Hasat

İnsanoğluna armağan edilmiş en değerli besinlerden biri olan zeytinyağının binlerce yıllık doğal lezzetini koruyarak, farklı ürün seçenekleriyle seçkin damak tatlarına uygun zeytinyağları sunan Tolia, şimdi de yağı en taze ve doğal haliyle sevenler için Erken Hasat Sızma Zeytinyağı’nı üretti.

Yoğun taze zeytin aroması ile eşsiz bir lezzet ve koku deneyimi sunan; aynı zamanda 0.6 asit değeriyle kalitesini kanıtlayan Tolia’nın sınırlı sayıda üretilen bu çok özel zeytinyağını tatmak istemez misiniz?

Ayvalık ve Burhaniye yöresinde erken hasat dönemi olan Ekim ve Kasım aylarında özenle toplanan zeytinlerin ”soğuk sıkım” yöntemi ile sıkılmasından sonra, filtre edilmeden yağının en saf ve doğal haliyle şişelere / özel teneke ambalajlara doldurulmasıyla hayat bulan Tolia’nın erken hasat zeytinyağı, çok daha fazla antioksidan ve vitamin içeriği ile özellikle kalp ve damar sağlığını düşünenler ve damak zevkine önem verenlerin vazgeçemeyecekleri bir ürün olacak.


Yeni Hasat

Zeytinin doğallığı bozulmasın, aroması olduğu gibi yağa geçsin, geçerken de yağımız kalitesini kaybetmesin diye, biz her yıl Burhaniye, Pelitköy’deki ağaçlarımızın zeytinlerini tek tek ellerimizle topluyoruz.

Olgunlaşmış yeşil taneli zeytinlerin meyvemsi tat ve kokularının en yüksek olduğu dönemde dalından toplanıp sıkılmasıyla elde edilen; zeytin bahçelerinin taze kokusunu taşıyan Tolia Yeni Hasat, aromatik değeri ve meyve tadıyla sofranıza ferah bir lezzet katar.

Yeni hasat iyi bir halis sızma zeytinyağı gözünüzü kapattığınızda sizi keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkarır. Dayanamaz, ekmeğinizi banıp yersiniz...

Böyle bir yağ yaratmak zordur. Emek ister, bilgi ister, hatta yaşam sevinci ister. İş büyüdükçe keyif azalır. Onun için az az yapılır. Eski usul pamuk filtrelerde uykuya yatırılır. Yavaş ve nazik davranılır. Ortaya narin, yoğun meyve aromalı, çok lezzetli, düşük asitli bir zeytinyağı çıkar.


Ayvalık Sızması

ZHalis sızma zeytinyağı, zeytin meyvesinin suyudur. Zeytin sıkılır, preslenir. Ortaya leziz yağlar çıkar. Tıpkı, evde sıkılan sağlık dolu taptaze meyve suları gibi.

Zeytinler, bekletilmeden yeşil renkteyken iki saat içinde sıkılırsa tadına doyum olmaz. İnsanın içesi gelir.

Hasat ne kadar bol olursa kadar iyi ürün elde edilir...aromalı ve lezzetli Bizde, “nefaseti yüksek” derler, ne güzel laf... İyi yağ böyle bir şeydir.

Hasat zamanı, sıkım anında buram buram kokar. Her taraf, mis zeytuni bir kokuya bürünür.

Generalfarm olarak, kendi zeytinliklerimizden gelen Tolia’yı size armağan ediyoruz. Sofralarınızda hem hafif hem de lezzetli tatlar yaratarak, tüm yemeklerinizi ziyafete dönüştürerek için.